Ece Mumay’dan Ahmet Kaya Sürprizi!

Ece Mumay’dan Ahmet Kaya Sürprizi!

Ece Mumay, söz ve bestesi Ahmet Kaya’ya düzenlemesi Sunay Özgür’e ait, klasikleşmiş ‘Söyle’ şarkısını yeniden yorumladı.

“Vazgeç Gönül” parçasıyla iki yıl önce zirveye tırmanarak güçlü bir çıkış yapan, ardından yayımladığı ‘Odamdan’ albümüyle de adından sıkça bahsettiren  genç müzisyen Ece Mumay, yeni single’ını Pasaj Müzik etiketiyle Pazartesi günü yayınladı. Söz ve bestesi Ahmet Kaya’ya düzenlemesi Sunay Özgür’e ait, klasikleşmiş ‘Söyle’ şarkısını yeniden yorumlayan Ece Mumay, iki ay boyunca stüdyoda şarkının hazırlıklarını büyük bir titizlikle çalışarak noktaladı. ’Söyle’nin video klibi 8 saat süren çekimler sonunda Selçuk Demirci yönetmenliğinde tamamlandı.

Ece Mumay, ilk albümü “Odamdan”dan sonra geçen yaz, söz ve bestesi kendisine ait “Dark In Night” adlı İngilizce parçasının yanısıra, Tuna Kiremitçi’yle birlikte “Yalnızlığıma Ver” adlı parçayı yayınladı.

“Odamdan” albümünün yayınlandığı Şubat 2018’den beri yurtiçi ve yurtdışında sahne ve konser çalışmalarına devam eden Ece Mumay konservatuvar öğrenimine ara vermeden sürdürüyor.

Müziğe 8 yaşında gitar çalarak başlayan Ece Mumay, digital platformlarda Türkiye’nin en çok izlenen isimlerinden biri. Söz ve bestesi kendine ait parçaların yanısıra, yorumladığı parçalarla 150 milyon izlenmesi olan genç popçu, yurtdışında da ilgiyle izleniyor. Azerbaycan’da geniş bir hayran kitlesi olan Ece Mumay, İngilizce, İspanyolca ve Almanca biliyor. Ece Mumay İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü’nde 3. Sınıf öğrencisi.