Şebnem Ferah’tan ‘Parmak İzi’

Şebnem Ferah’tan ‘Parmak İzi’

İlk albümü Kadın’dan bu yana söz yazarı, besteci ve yorumcu kimliği ile Türk müzik tarihinde önemli bir yer edinen Şebnem Ferah yeni albümü ‘Parmak İzi’ni yayınladı!

5 yıl aranın ardından müzikseverlerin beğenisine sunulan, söz ve bestesi Şebnem Ferah’a ait 10 şarkının yer aldığı albümün kayıtları Babajim İstanbul stüdyolarında gerçekleştirildi.

Albümde yer alan 9 şarkının düzenlemesi Şebnem Ferah, Ozan Tügen ve Tarkan Gözübüyük imzası taşırken, “Kıramazsın” şarkısının düzenlemesi ise Şebnem Ferah ve Demir Demirkan’a ait.

 

Albümün mixleri Murat Bulut, masteringi ise Evren Göknar tarafından Los Angeles Capitol stüdyolarında yapıldı.

 

Parmak İzi’nin kayıtlarında, akustik gitarları da çalan Şebnem Ferah’a müzisyen  arkadaşları Ozan Tügen (klavyeler)Kerem Özyeğen (gitar), Buket Doran (bas gitar)Aykan İlkan (davul)Metin Türkcan (gitar), Tarkan Gözübüyük (gitar, bas gitar), Demir Demirkan (gitar, akustik gitar) eşlik etti.

 

Parmak İzi ” üniversiteli gençlerle buluşuyor…

 

Şebnem Ferah, yeni albümü Parmak İzi’nin yayını ile beraber, Nisan ve Mayıs aylarında sırası ile 17 Nisan Akdeniz Üniversitesi (Antalya), 20 Nisan Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın), 24 Nisan Balıkesir Üniversitesi, 26 Nisan ODTÜ (Ankara), 29 Nisan Ordu Üniversitesi, 3 Mayıs Fırat Üniversitesi (Elazığ), 7 Mayıs Çukurova Üniversitesi (Adana) gerçekleştireceği konserleriyle dinleyicilerine seslenecek.

 

 

Şebnem Ferah

Parmak İzi (2018,Nisan)

  1. Şarkılar Yalan Söylemez
  2. Başka Bir Yol Var
  3. Koridor
  4. Küllerinden
  5. Vicdan
  6. Son Tango
  7. Parmak İzi
  8. Sözde Namus
  9. Kıramazsın
  10. Koyu