Feridun Düzağaç’tan ‘10’a Özel’

Feridun Düzağaç, 24. yılında, çok kıymet verdiği müzisyenlerin konuk olduğu 10. stüdyo albümü ’10’a Özel” ile karşınızda!

Bütünüyle değişen müzik dinleyici profili, paylaşım tüketim alışkanlıkları ve yöntemleri, değişen tercihler , sosyal medyanın çılgın ve boğucu hızı ve tüm bu gerçeklikler karşısında günün sonunda hep naif ve kırgın hikayelerini yazagelmiş bir şarkı yazarının, zamanın ruhundan duyduğu tedirginlik sebebiyle 4 sene bekleyen Feridun Düzağaç, dopdolu bir albümle müzikseverlerle buluşuyor.

 

 

 

Yakın takipçilerinin ve artık yol arkadaşı olan dinleyicilerinin çok kolay anlayabildiği sebeplerle yaşadığı küskünlüğü ve kimseyle paylaşmadığı bırakmışlık duygusunu, müzisyen dostlarının telkinleri ve şahane armağanlarıyla aştığını belirten Feridun Düzağaç, bu albümde sanatçı dostlarının şarkılarına da yer verdi. Dostlarından gelen güzel şarkılar sonrasında, dört yıl boyunca biriken kendi bestelerinden sadece üç tanesine “10’a Özel”de yer verebildi.

 

 

 

Albümün adı 24 yıla yayılmış toplamda 10. Stüdyo albümü olması; ama daha çok albümü gerçekten özel kılan ve FD’nin çok kıymet verdiği grupların ve müzisyenlerin varlığı. Müziklerine duruşlarına ve kaygısızlıklarına hayran olduğu PEYK grubundan bir ‘cover’ yapabilmiş olmak ve yaptıkları her şeyi çok beğendiği PİNHANİ grubundan yeni bir şarkı söylemiş olması dışında, şarkı yazarlığı konusunda çok güvendiği ve uzun yıllar konserlerinde kendisine eşlik etmiş olan Ata Akdağ’ın, biri kendi grubu YAYA ile olmak üzere üç önemli bestesi bulunuyor. Yanısıra Cihan Güçlü’nün gözü gibi sakındığı eseri ‘Kurtar Beni’ de “10’a özel” de yerini alıyor. Elektronik sound’un önde gelen iki güçlü ismi Bedük ve Sertaç Özgümüş’ün birer aranjesi ilk yorumlarda dikkat çekmiş ve çok sevilmiş görünüyor. 

 

 

Albümün çıkış parçası olarak “Sanatoryum “ seçildi. Zira tüm bu kırgınlıklara ve inziva iştahına inat yeniden inanma ve paylaşma fikrini ateşleyen “Sanatoryum “ şiirini, dostu Mehmet Esen’in Cihangir’de bir akşamüstü eline tutuşturduğu an olarak görüyor FD. “Borçlu hissettim o an’a ve o şiire. Hrant’ı anmış olmayı da çok istedik. Ve albümün en az benim kadar sahibi olan grup arkadaşlarım Can, Arıkan, Volkan ve Uğur hepimiz bu şarkıyla yeniden merhaba demek istedik.”

 

 

Mart, nisan ve mayıs aylarında albüm hatırına mümkün olduğunca çok şehirde dinleyicilerle buluşmaya hazırlanan kısaca FD, digital yada cd fark etmeden albümüne sahip çıkıp edinen dinleyicilerine ‘pozitif ayrımcılık’ yapacağı turne tarihlerini paylaşmaya hazırlanıyor.