Unutulmaz Eserlere Evrensel Yorum

‘Dear Frank’ albümüyle adından söz ettiren Esra Zeynep Yücel, yeni albümü 'Misafir'le müzikseverlerle bir kez daha buluştu.

Türk müziğinin en sevilen türküleri ve şarkılarını bu albümde toplayan Yücel, etnik Türk enstrümanlarının da kullanıldığı evrensel bir albüme imza attı. Kendi tarzıyla şarkılara farklı bir yorum katan caz müzik sanatçısına, hem ülkemizden hem de yurt dışından önemli müzisyenler eşlik etti.

MÜZİĞİN USTALARI BU ALBÜMDE!

Nayino'da Türk Halk Müziği'nin başarılı ismi Cengiz Özkan ve dünyada caz müziğin önemli temsilcilerinden İlhan Erşahin; Beni Vur'da ise Hüseyin Ay, Esra Zeynep Yücel'i yalnız bırakmadı. Toplam 10 parçadan oluşan albüm, Affet, Nayino, Yalan Dünya, Sen Benden Gittin Gideli, Beni Vur, Gecenin Üçünde, Kerem Eyle, Aldın Aklımı, Ateş Oldum ve Bir Ömürlük Misafir gibi önemli eserlerden oluştu. Şarkı ve türkülerin yeniden düzenlemelerini Sunay Özgür ve Engin Arslan'ın yaptığı albümün ilk klibi, çıkış şarkısı Nayino'ya çekildi. Prodüktörlüğünü Hasan Saltık'ın yaptığı albüm DMC ve Kalan Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.