23 Nisan’ın 100. Yılında Çocuklara Özel Bir Proje “Sev Kardeşim”

Şarkılarıyla Türk pop müziğinin unutulmaz yıldızları arasına giren Şenay’ın, 70’li yıllara damgasını vuran ve o yıllardan günümüze popülerliğini hiç kaybetmeyen sevgi, barış, kardeşlik gibi verdiği öneli mesajlarla Türkiye’de 7’den 70’e herkesin ezbere bildiği “Sev Kardeşim” isimli şarkısı, günümüz teknolojisi ile sanatçının orijinal plak kaydından vokali ayrıştırılarak, müzik dünyasının önemli Dj’lerinden Can Hatipoğlu tarafından yeniden düzenlendi. 

70’li yılların ruhu korunarak, günümüz soundları ile buluşturulan “Şenay - Sev Kardeşim” plağı, 49 yılın ardından 23 Nisan’ın 100. yılına özel tüm dijital müzik platformları üzerinden müzikseverlerle yeniden buluşuyor. 

Türkçe sözleri Şenay’a, müziği Hirsch Nurit & Barak Wild David’e ait, orijinali “Veshuv Itchem” isimli bir İsrail şarkısı olan “Sev Kardeşim” in mix ve masteringi Dj Can Hatipoğlu’na ait. Şarkının yeni düzenlemesinde ki klavyeler Halil İbrahim Işık tarafından çalındı. 

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan single çalışmasının proje koordinatörlüğünü Pelin Erçelik Kakırman, prodüktörlüğünüHakan Eren üstlendi. Eren, Dj Can Hatipoğlu’nundüzenlemesiyle sunduğu 2020 versiyon “Sev Kardeşim”remix çalışması ile şarkının “Z” kuşağına da ulaşmasını hedefliyor. Şenay’ın, bu single çalışmasının kapak fotoğrafı1975 yıllında TV’de 7 GÜN dergisinin kapağı olarak çekilmiş. Single kapak tasarımı Özlem Semiz tarafından hazırlandı. 

Hakan Eren, Şenay’ın anısını yaşatmak için “Sev Kardeşim” in video klibinde 20 ünlü sanatçıyı bir araya getirdi. Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde kurgulanan klip; Dj Can HatipoğluYonca EvcimikEda & Metin ÖzülküÖmür GedikReyhan KaracaMansur ArkBilgen BengüErsan ErduraŞahkanBora GencerMerve HolefterJaleFaruk KZeliha SunalAyşe ÇınarUhde SeçilHakan MeriçlilerGülşah TütüncüSadık KaranMurat EvginSibel Alaş’ın evlerinde, cep telefonlarıyla “Sev Kardeşim” i söylerken çektikleri görüntülerden oluşuyor.