Ah Canım Ahmet’ten ‘Hey İstanbul’

90'lı yıllar Türk Pop Müziği'nde büyük çıkış yapan ve döneminin en yetenekli müzisyenlerinden Ahmet Akkaya “Hey İstanbul” teklisiyle geri dönüyor.

Hareketli, yüksek enerjili şarkılarıyla 90'lı yıllar Türk Pop Müziği'nde büyük bir çıkış yapan ve döneminin en yetenekli müzisyenleri arasında gösterilen Ahmet Akkaya “Hey İstanbul” teklisiyle geri dönüyor. 

 

Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan şarkının dört farklı müzik türünde versiyonu ve klibi de bulunuyor. 

 

Hey İstanbul’a Grammy Ödüllü Andres Mayo İmzası

Sözü Ahmet Akkaya ve Mete Özgencil’e ait olan şarkının müziği ve düzenlemesi de Ahmet Akkaya’ya ait. Hey İstanbul’un orijinal versiyonunun yanı sıra Deep HouseDisko Funk ve Piyano olmak üzere dört farklı düzenlemesi bulunuyor. Şarkıların kayıtlarında Grammy Ödüllü, Latin Amerika’nın dünyaca ünlü ses mühendisi Arjantinli Andres Mayo imzası var. 

 

Ahmet Akkaya & Mehmet Turgut İşbirliği

Hey İstanbul şarkısının kapak fotoğrafları ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut imzası taşıyor. Projedeki Ahmet Akkaya & Mehmet Turgut işbirliği yalnızca bununla sınırlı kalmadı. Şarkının dört farklı düzenlemesinden biri olan Piyano Versiyonu’nun klip yönetmenliğini Ahmet Akkaya ve Mehmet Turgut birlikte yaptılar.