Soner Arıca “Kaç Kere” Diyor!

Soner Arıca söz ve müziği kendisine ait olan “Kaç Kere” isimli yeni single’ı ile müzikseverlerle buluşuyor.

“Kaç Kere” nin, kalplerdeki kapanmayan yaraları sızlatan, güçlü düzenlemesinde Miraç Kutlu’nun imzası var.

Soner Arıca “Kaç Kere” yi; “Bu şarkıda anlattığım duygu, belki de bugüne kadar yazdığım şarkılar içinde kişisel olarak da en tanıdığım duygu. Aslında içimde olan duygu tonlarından arabesk olanı. Herkes bu şarkıda kendinden bir şey bulacak; çünkü kalplerine dokunacak” sözleriyle anlatıyor.

 

Şarkının video klibi de şarkı gibi iddialı. Soner Arıca’nın 73. video klibi olan “Kaç Kere” nin klibi; Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde, Konya Karapınar’da yok olma tehlikesi altında olan Meke Krater Gölü’nde çekildi.

 

Eski görüntüsüne kuş bakışı bakıldığında etrafını kaplayan mavi su ile bir nazar boncuğunu andıran bu nedenle “Dünyanın nazar boncuğu” diye anılan Meke Krater Gölü’nün, günümüzde maalesef etrafı kuru beyaz bir toprakla kaplı ve gölün suyu yok denecek kadar az.

 

Çektiği kliple dikkatleri Meke Krater Gölü’nde toplamak isteyen Soner Arıca; “Hala alınabilecek önlemler varken, jeolojik bir miras olan Meke Gölü için herkes taşın altına elini koymalı” diyor.

 

Soner Arıca, çekimleri 3 gün süren video klibi için; Karaman’ın  “Değle Ören Yeri”nde, “Binbir Kilise” bölgesinde; Mersin’in Mut ilçesinde bulunan “Alahan Manastırı” nda da kamera karşısına geçti.

 

Soner Arıca “Kaç Kere” single’ının kapak fotoğrafı ve klip fotoğrafları için Ufuk Eral’ın, imaj fotoğrafları için ise moda fotoğrafçısı Metin Bakırkaya’nın objektifine poz verdi.

 

Soner Arıca “Kaç Kere” single’ı; Arıca Müzik etiketiyle, 7.6.2019 Cuma günü tüm yasal dijital müzik platformları aracılığıyla müzikseverlerle buluştu.